Zadłużone mieszkanie można sprzedać. Jak znaleźć kupującego?

Nawet jeżeli mieszkanie jest zadłużone, można je sprzedać. Kto je odkupi? Jaką cenę można za nie uzyskać?

Sprzedaż mieszkania z długami

Gdy mieszkanie jest zadłużone, na przykład obciążone hipoteką, ma zaległości czynszowe, wówczas jego sprzedaż może być utrudniona. Wynika to z faktu, że nieruchomość jest wtedy bardziej problematyczna niż ta, która nie jest obciążona długami.

Nie oznacza to jednak wcale, że sprzedaż zadłużonej nieruchomości nie jest możliwa. Duże znaczenie ma wtedy znalezienie kupującego chętnego do zawarcia transakcji.

Skup odkupi zadłużone mieszkanie od ręki

Aby sprzedać nieruchomość z długami od ręki, najlepiej zdecydować się na skup nieruchomości skinvestment.pl/skup-mieszkan. Firmy tego typu prowadzą odkup różnych typów nieruchomości od ręki, w tym mieszkań, domów, gruntów, lokali użytkowych.

Skupy odkupują od swoich klientów nie tylko mieszkania w dobrym stanie i bez wad prawnych. Można także odsprzedać w nich nieruchomości do remontu, zadłużone, obciążone hipoteką, a nawet z lokatorami.

Cena za sprzedaż mieszkania z długami

W skupie nieruchomości mieszkanie z długami można sprzedać w cenie niższej niż jego wartość rynkowa. To wynik szybkości i wygody samej transakcji, dlatego kupujący musi wtedy przygotować się na niższą wypłatę, lecz może zrealizować transakcję od ręki.

Zazwyczaj skupy nieruchomości oferują ceny na poziomie od 60% do 80% wartości nieruchomości. Aby uzyskać indywidualną wycenę, należy skontaktować się ze skupem telefonicznie lub przez internet. Wyceny przygotowywane są bezpłatnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *