Zalety i wady: czy warto pracować w Szwecji?

Szwecja jest jednym z popularnych kierunków emigracji Polaków. Czy wyjazd do pracy do tego kraju się opłaca? Na jakie zarobki w Szwecji można liczyć?

Czy praca w Szwecji jest opłacalna?

Wynagrodzenia w Szwecji zaliczane są do jednych z najwyższych w Europie. Życie w Szwecji jest jednak dość drogie, co powoduje, że bardzo często pojawia się pytanie, czy wyjazd rzeczywiście jest opłacalny.

Emigracja do Szwecji z pewnością będzie dobrym wyborem dla osób posiadających konkretne kwalifikacje, na przykład w branży IT, medycznej, budowlanej i wykończeniowej, przemyśle.

Pracownicy niewykwalifikowani mogą liczyć na niższe zarobki w Szwecji, jednak również w ich przypadku są one na dość wysokim poziomie umożliwiającym komfortowe życie. Niewątpliwie zawód taki jak księgowa Szwecja jest lukratywnym zawodem.

Praca w Szwecji – zalety i wady

Zalety pracy w Szwecji:
– Praca dostępna dla specjalistów i pracowników niewykwalifikowanych – stała i tymczasowa,
– Wysokie zarobki w Szwecji,
– Większa kultura pracy,
– Łatwy dostęp do usług publicznych.

Wady pracy w Szwecji:
– Drogie życie w Szwecji – zwłaszcza w dużych miastach,
– Wysokie podatki i składki dla pracowników i przedsiębiorców,
– Najlepiej znać język szwedzki albo angielski,
– Mniejsze zapotrzebowanie na pracowników w małych miastach.

Jak znaleźć pracę w Szwecji?

Osoby, które chciałyby wyjechać do pracy do Szwecji, mogą szukać jej na własną rękę przez internet, skorzystać z pomocy znajomych, gdy mają taką możliwość, albo też wybrać wsparcie agencji pośrednictwa pracy.

Z ofertami pracy w Szwecji łatwo można zapoznać się w internecie, gdzie publikowane są aktualne ogłoszenia szwedzkich pracodawców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *